Corporación Municipal 2019-2023

PSdeG-PSOE
Marta Giráldez Barral. Alcaldesa
Martín Casais Doval.
Araceli Maquieira Laíño.
José Ramón Vidal Juviño.
María Sancho Piñeiro.

PP
José Luis Pérez Estévez.
Eugenio Fernández Gómez.
Soraya Chao Corredoira.
Ramón Prado Ucha.
Marta Lucio Gómez.
BNG
Juan Manuel Vázquez Sevillano.

 

 

Corporación Municipal 2015-2019



PP

D. José Luis Pérez Estévez

– Alcalde –

D. Eugenio Fernández Gómez

– Primeiro Tenente de Alcalde –

“Urbanismo, Vías e Obras, Industria e Medio Ambiente”

Dna. Ofelia Barral Betanzos

– Segunda Tenente de Alcalde –

“Facenda e Patrimonio” e “Educación, Cultura, Turismo, Xuventude e Deportes”

D. Jairo Paz Santamaría

– Terceiro Tenente de Alcalde –

“Servizos Públicos”

Dna. Raquel Fernández Outeda

– Cuarta Tenente de ALcalde –

“Réxime Interior e Persoal”

Dna. Natalia González Vázquez

“Acción Social, Igualdade e Sanidade”

D. Luis Miguel Pérez Argibay



PSdeG-PSOE

Marta Giraldez Barral

José Ramón Vidal Juviño

Araceli Maquieira Laíño

Julia Domínguez Prado

Luis Francisco Buceta Rodríguez



BNG

María do Pilar Xiráldez Outeda


  • Corporación municipal 2011-2015

    PP
    José Luis Pérez Estévez: Alcalde.
    Eugenio Fernández Gómez.
    Ofelia Barral Betanzos.
    Jairo Paz Santamaría.
    Raquel Fernández Outeda
    Mónica Outeda Arribas.
    Enrique Barros Lucio.
    Fernando Silva Arcos.
    Beatriz Cobas Magariños.

    PSdeG-PSOE
    Marta Giráldez Barral.
    José Ramón Vidal Juviño.
    Beatriz Martínez Sancho.

    BNG
    María do Pilar Xiráldez Outeda.


  • Corporación municipal 2007-2011

    PP
    José Luis Pérez Estévez: Alcalde.
    Eugenio Fernández Gómez.
    Ofelia Barral Betanzos.
    Luis Pérez Alfonsín.
    Raquel Fernández Outeda
    Mónica Outeda Arribas.
    Manuel González Fiel.
    Fernando Silva Arcos.
    Beatriz Cobas Magariños.

    PSdeG-PSOE
    Marta Giráldez Barral.
    Isidoro Alberto Dios López.
    María Aderita Serantes Rodríguez

    BNG
    María del Carmen Martínez Rodiño.